Nezanechat stopy - 5. B

Greta Thunberg. Švédská aktivistka, tvář celosvětového boje proti klimatickým změnám. Je jí 16 let a je norskými zákonodárci nominována na Nobelovu cenu míru za rok 2019. Svým protestem proti klimatické krizi před švédským parlamentem dokázala postupně vyburcovat studenty z celého světa. Iniciativy s názvem Fridays for Future se každý pátek účastní spolu se studenty ze 126 zemí světa i vědci. Hlavním cílem je přimět politiky důsledněji chránit klima a snižovat emise.

Není možné zavírat oči, počkat, až někdo udělá něco za nás a alibisticky prohlašovat, že já stejně nic nezměním a můj plastový sáček stejně nic neznamená. Není nutné chodit každý pátek stávkovat, je ale nutné přemýšlet a změnit sebe.

Pokud jsme sběrem odpadků a vyčištěním potoka v Gránicích, pokusem dále využít již nepotřebný materiál, tedy recyklací a šířením informací týkajících se klimatických změn přiložili ruku k dílu, jsme za to rádi. Pojďme svými malými každodenními kroky dělat velkou věc.

Odkaz pro ty, kteří chtějí vědět:

Romana Doležalová + 5. B