Projektový den 1. A

V pátek nás čekal druhý společný projektový den s názvem Proměny přírody na jaře. Téměř celá třída se vydala přes Gránické údolí /Křížovou cestou/ do blízké obce Hradiště. Z Hradiště zpět kolem studánky Samaritánka a opět Gránickým údolím.

Všímali jsme si především krásné jarní přírody. Některé rostlinky, keře a stromy známe již ze školy, ale většina je pro nás novinkou.

Na Hradišti si děti samy vytvořily skupiny různých názvů a pustily se do plnění úkolů na jednotlivých stanovištích.Úkoly se týkaly převážně rostlin, stromů a zvířecích mláďat. Navštívili jsme venkovní Muzeum Velké Moravy, pokochali jsme se krásným výhledem na Dyji a Znojmo a u studánky Samaritánka jsme ochutnali pramenitou vodu. Ke konci našeho putování jsme měli možnost vidět mládě užovky.

Bylo to pohodové dopoledne!

Kateřina Navrátilová