Mlok, Granko a kopec

Běh do kopce! Jen si to představte!! Ve středu 24. 4. se konal již potřinácté závod v běhu do kopce Karolinka cup v Karolininých sadech. Naše škola se také zúčastnila. Ráno jsme posbírali děti z prvního stupně a vyrazili přes Gránické údolí až na velké parkoviště pod přehradou u řeky Dyje. Mimochodem, víte, proč se údolí jmenuje Gránické? Podle kakaového nápoje Granka, jak tvrdili závodníci. Cestou jsme potkali mloka skvrnitého, charakteristického pro tuto oblast, snad nám přinese štěstí. A taky, že ano. Znojemským školám jsme předvedli, že na to máme! Vybojovali jsme celkem tři zlaté a dvě stříbrné medaile. O to se zasloužily v kategorii 1.-3. třída zlatá Klára Rolníková a stříbrná Ella Verčimáková, obě ze 3. C. V kategorii 4.-5. třída doběhla jako první Julie Lavingrová ze třídy 5. A, druhá byla Laura Medková z 5. C. Za chlapce získal v kategorii 4.-5. třída zlatou medaili Jakub Moravčík z 5. A.

Ještě jednou gratulujeme medailistům a pochvalu si samozřejmě zaslouží i všichni ostatní, kteří se vyčerpávajícího běhu do kopce zúčastnili.

Petra Podsedníková a Vendula Gabrhelová