Ukliďme svět, ukliďme Česko

Ukliďme svět, ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která v jarním období probíhá na území celé České republiky. Jejím cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Zapojují se tisíce dobrovolníků, a proto jsme se letos přidali i my. Během dvou týdnů jsme společně s žáky šestých a sedmých ročníků prošli v rukavicích a s plastovými pytli okolí školy a přilehlé sídliště a nestačili jsme se divit, jaké poklady jsme našli. Celkem jsme nasbírali a vytřídili 16 pytlů s odpadem. Kromě běžného odpadu jsme našli také vysloužilý toustovač, boty, trička, spodní prádlo, rozbité hračky, značné množství lahví, loňskou dálniční známku, matraci … Je až s podivem, co vše si lidé dokáží odložit ve svém okolí. Věříme, že jsme touto akcí přispěli k tomu, aby bylo Česko trochu uklizenější než předtím.

Jarmila Olejníková