Hudební aktivity na naší škole

Na naší základní škole mají děti příležitost vybírat z pestré nabídky hudebních zájmových aktivit. Zkrátka jen nesedět, ale mají možnost zažívat na vlastní kůži spontánní tvořivý proces v oblasti zpěvu nebo hry na hudební nástroje. Hudba učí děti poznávat schopnosti svoje, někdy až nečekané, a obdivovat schopnosti druhých. Umožňuje dětem jiný, než pouze racionální pohled na svět. Rozvíjí také specifické cítění, tvořivost, vnímavost k sobě samému i k okolnímu světu. Je skutečně skvělé, že se denně setkáváme s velkým zájmem dětí o tyto aktivity. Hudební kroužek 2. stupně, Dětskou cimbálovku 1. stupně, Výuku housliček zábavně, Výuku hry na cimbál, Hudební kroužek pro prvňáčky a Sborový zpěv 1. stupně navštěvuje každý týden přes 80 žáků naší školy. A to především díky skvělému zázemí, kde mohou děti trávit smysluplně svůj volný čas. Vybavenost naší učebny hudební výchovy není běžnou vybaveností základních škol. Tři cimbály, kontrabasy, mnoho houslí, violoncello, piano, klávesy, ukulele, kytary, flétny, různé druhy bubnů, ozvučení...To je jen výčet z mnoha dalších a dalších melodických i rytmických nástrojů, které zde žáci mají k dispozici.Tento týden se naše hudebna rozrostla o další nový a krásný kus. Máme velkou radost, že na míru vyrobený koncertní cimbál od výrobce cimbálů, pana Všianského z Brna, patří právě nám a našim dětem. Zvýší to o mnoho kvalitu hudebního cítění dětí a výuky hudební výchovy na naší škole. Velké poděkování patří vedení naší školy, Městu Znojmu a Znovínu Znojmo, a.s., kteří finančně podpořili nákup tohoto krásného hudebního nástroje.

Marcela Přibylová