Vařili jsme s Přímkou

Jsme ve cvičné kuchyni naší základní školy a čeká nás další hodina přípravy pokrmů. Dnes je ovšem trochu jiná. Za prvé připravujeme více chodů a za druhé nejsme na vaření sami. Pomoci s přípravou složitějších pokrmů nám přišli jako každý rok žáci SOU a SOŠ SČMSD, Znojmo, s.r.o. se svými pedagogy. A co bylo na jídelníčku letos? Obložený toast ve tvaru veselých zvířátek jako předkrm, kuřecí medailónky v sýrovo-bylinkovém těstíčku s bramborovou kaší a batátovým pyré a jako zákusek skvělý vrstvený malinový pohár. Všichni pracovali s nadšením a zaujetím, některým našim sedmákům se práce v kuchyni natolik zalíbila, že zvažují, že se vaření stane v budoucnu jejich profesí. Nemalou zásluhu na tom určitě mají i mistři odborného výcviku paní Kuchařová, pan Matula a samozřejmě učni prvního a druhého ročníku, kteří našim žákům pomáhali, aby se dílo zdařilo. Akce Vaření s Přímkou se letos uskutečnila již po páté a přeci nezevšedněla, proto se již teď těšíme, že příští rok budeme v naší zdařilé spolupráci opět pokračovat.

Veronika Kadlčíková a Jana Stanislavová