Svět kostiček

Tak se jmenovala výstava v Domě umění, kam se vydala třída 5. A.

Kostičky pocházely ze stavebnic značky Seva, Cheva, Mozaika, které znají spíše rodiče dnešních školáků. Ale že bylo na co koukat, musely uznat děti, které si hrají s modernějším nástupcem – Legem. Expozice nám ukázala celá města, společenské hry, ukázky zvířat /kobra složená z 1 500 kostek/ apod.

A poté už malé nedočkavce čekala herna plná těchto stavebnic, kde si mohli sami podobné výtvory složit.

Ani po cestě z výstavy jsme nezaháleli! Protože jsme soutěživí, účastníme se různých soutěží, kvízů a využíváme v učivu i doplňující programy z turistického centra. Víte, v jakém slohu je postaven kostel sv. Michala? Který český panovník byl pohřben ve Znojmě? Kolik oken má rotunda sv. Kateřiny?

My už to víme a za naše snažení jsme obdrželi i odměnu z turistického centra Znojmo.

Veronika Stibůrková