Maximálně SMYSLůPLNÁ hodina!

Máme za sebou poslední projektové dny badatelského kroužku pro žáky osmých ročníků naší školy i žáky ze ZŠ náměstí Republiky, ve kterých jsme se zaměřili především na lidské smysly. Smyslové orgány jsme probádali nejen po biologické stránce, kdy jsme prozkoumali jejich anatomii a fyziologii, ale i z fyzikálního a chemického hlediska.

Kromě základních smyslů si žáci měli možnost uvědomit a procvičit i ty senzory, o kterých možná ani neměli tušení, že existují.

Velmi inspirativní byla návštěva naší absolventky Anděly Zoblivé, jež nyní studuje na Střední průmyslové škole chemické v Brně a která právě chemickou částí projektu žáky provázela.

Pokud se o naší práci chcete dozvědět více, podívejte se na video, které shrnuje všechny zajímavé aktivity a objevy našich mladých badatelů.

Badatelský tým Anna Bulíková, Beata Jelínková, Adéla Rožnovská, Natálie Stuchlíková, Natálie Toiflová, Barbora Veselá a Jarmila Olejníková