Ochutnali chleba a poznali život mnichů. Návštěva Třebíče byla pro sedmáky zážitkem

Prvního února se autobus plný žáků sedmé třídy z naší školy vydal na cestu do Třebíče. Cílem bylo nejen prozkoumat památky města, ale také se dozvědět více o životě mnichů a historii kláštera a baziliky, které jsou neodmyslitelnou součástí tohoto malebného města.

Po příjezdu do Třebíče nás čekal edukační program přímo na zámku, který byl v dřívějších dobách klášterem. Děti měly jedinečnou příležitost poznat, jak mniši žijí. Dokonce si mohly vyzkoušet kutnu a ochutnaly chleba, který si v dřívějších dobách benediktini pekli pro vlastní obživu. Následně nás čekala prohlídka historického centra Třebíče, během které děti mohly obdivovat památky a krásy města.

Každý žák si odnesl nejen nové poznatky, ale i vzpomínky na společně prožité chvíle.

Erika Budná, Hana Brančová