Prezentace v 5. B

Celý leden jsme se v 5. B věnovali tvorbě prezentací. Využili jsme vhodné a právě probírané téma v přírodovědě a pustili se do projektu zoologických zahrad v České republice. Jednotlivé zahrady jsme si pečlivě a spravedlivě rozdělili. Na základě pevně stanovených kritérií (prezentace v Power Pointu nebo Prezentace Google, 5 – 6 slidů, krátký, výstižný a jednoduchý text doplněný vhodnými obrázky, dodržování pravidel gramatiky, český font písma, přiměřená velikost písma vhodná pro prezentace) jsme vytvořili velmi zdařilé navštívenky jednotlivých zoologických zahrad.

Třešničkou na dortu byla závěrečná osobní prezentace před ostatními spolužáky, kde jsme si mohli vyzkoušet naše rétorické schopnosti, čtenářské dovednosti, celkové vystupování a komentování našich výtvorů.

Dle reakcí našich kamarádů a paní učitelky jsme to zvládli hned na první pokus báječně.

V následujících měsíce budeme naše schopnosti a dovednosti vylepšovat a zdokonalovat.

Kupodivu nás to hodně nadchlo a objevujeme další možnosti a funkce, které se dají využít v příštích prezentacích.

Žáci 5. B a paní učitelka