Pomáháme zkoumat digitální svět dospívajících – spolupráce s UPOL

Naše škola se zapojila do výzkumu realizovaného Univerzitou Palackého v Olomouci s názvem "Longitudinální studie se zaměřením na užívání sociálních sítí a vybraných charakteristik duševního zdraví u dospívajících." Žáci 6., 7. a 8. ročníku se zúčastní dotazníkového šetření, které proběhne celkem 3x v časovém rozmezí 10 měsíců.

V pondělí 29. 1. proběhlo první setkání žáků s realizátory výzkumu, po kterém pro šesťáky a sedmáky následovala přednáška studentky psychologie na téma závislosti na sociálních sítích a možné duševní dopady nadužívání digitálních zařízení.

Považujeme za velmi důležité aktivně se zabývat problematikou digitálních technologií a kyberbezpečnosti, rádi jsme tedy navázali spolupráci právě s Univerzitou Palackého, která se této oblasti aktivně věnuje a stává se tak naším partnerem v podpoře informovanosti žáků o bezpečném a zodpovědném užívání online prostředí.

Michaela Mouchová