Tři králové ve 3. B

První povánoční týden jsme věnovali tématu svátku Tří králů.

Připomněli jsme si příběh o betlémské hvězdě a cestě tří mudrců do Betléma. Potom jsme měli připravené pracovní listy s různými zajímavými úkoly. Děti se dozvěděly, co znamenají jména Kašpar, Melichar a Baltazar v češtině a jaký byl skrytý význam darů, které tito králové přinesli Ježíškovi. Pro některé bylo velkým překvapením, že nápis, který tři králové zanechávají na domech neznamená Kašpar + Melichar + Baltazar. V neposlední řadě se děti naučily koledu My tři králové jdeme k vám a společně jsme si povídali o kolednících, kteří nás možná 6. ledna navštíví. Někteří z našich spolužáků se již tradičně do takového koledování zapojují a v této souvislosti jsme si vysvětlili co znamená slovo charita.

Soňa Smržová