Kam po základní škole? Deváťáci besedovali s našimi absolventy

Většina žáků devátých tříd řeší v posledním ročníku základní školy zásadní otázku, která mnohdy ovlivní celý jejich život. Na jakou střední školu si podám přihlášku?

Abychom jim odpověď co nejvíce usnadnili, uspořádali jsme v pondělí před Vánoci besedu s našimi absolventy.

Studenti z různých škol sdíleli se svými mladšími vrstevníky zkušenosti, proč zvolili zrovna tu svoji. V následující debatě pak padaly ze stran žáků devátých tříd mimo dotazů na samotné studium i otázky na téma učitelů, atmosféry ve škole, možnosti stravování nebo volnočasových aktivit.

Deváťáci tak díky zpětné vazbě od absolventů dostali nové informace, které jim pomohou v rozhodování, na jakou střední školu nakonec podají přihlášku. Děkujeme všem za účast.

Erika Budná, Petra Moravcová