Vánoční tvoření 2023 s předškoláky

S blížícími se Vánocemi roste vzrušení a očekávání u všech dětí. Ve středu 20. prosince 2023 jsme se rozhodli využít kouzelnou atmosféru předvánočního období a věnovali jsme se tvůrčím aktivitám s předškoláky v naší mateřské škole.

S malými nadšenci jsme si povídali pohádku o zajíčkovi, který zažil kouzlo Vánoc, kdy mu bylo splněno přání v podobě teplého kožíšku na zimu, aby mu bylo příjemně teplo. Po poslechu pohádky jsme společně přešli k vánočnímu tvoření. Naším úkolem bylo vytvořit vánoční pomeranč, který nám poslouží jako originální ozdoba.

S nadšením jsme zdobili pomeranč vonným hřebíčkem a sladkými dobrotami. I když několik těchto dobrot skončilo v našich bříškách, dostatek zůstalo na ozdobení svícínku.

Věříme, že svícny vytvořené dětmi přinesou radost nejen jim samotným, ale i jejich rodinám. Vánoční tvoření s předškoláky bylo nejen zábavné, ale také plné radosti a předvánočního ducha.

S láskou a tvořivým elánem,

žáci 5. C