Výlet do knihovny očima žáků 8. C

Dnešní den byl pro nás, žáky 8. C, něčím neobyčejný, protože jsme se vydali na výlet do Městské knihovny, která se nachází na ulici Zámečnická ve Znojmě.

Nejprve jsme se vydali na prohlídku oddělení pro dospělé, kde nám milá paní knihovnice ukázala kategorie knih od A do Z. Nejvíce nás fascinovalo, když nám ukázala sklad, kam se jako běžný návštěvník nemáte šanci podívat. Mohli jsme si zkusit pohybovat posuvnými regály, to se nám velice líbilo. Ani bychom nevěřili, kolik knih je ve skutečnosti v této knihovně - více než 80 000!

Po exkurzi v dolní části knihovny jsme pokračovali do prezentační místnosti, kde nás přivítal bývalý pan archeolog. Ten nám ukázal, jak využívat digitální knihovnu a jakým způsobem vyhledávat knihy.

Po konci prezentace jsme se mohli ještě jednou vydat do dolní části knihovny, kde jsme si mohli prohlédnout knihy, a dokonce některé i půjčit.

Jsme velmi spokojeni, protože jsme nemuseli sedět ve škole.

Děkujeme paní učitelce Mouchové a doufáme, že takových výletů bude víc a víc.

David Medek a Jan Sobota