Halloweenská matematika v 5. B

Matematika v duchu Halloweenu byla příjemným zpestřením výuky v 5. B v úterý 31. 10. 2023.

Na děti čekaly nástrahy v Herně u netopýra a v Krámku u čarodějnice. Počítaly ceny létajících košťat, prastarých pavučin, pečených žab a vypelichaných černých koček. Ve strašidelném zámku se děti setkaly se slovní úlohou, ve které řádily čarodějnice a hrbaté kočky. Na dýňové stezce byla připravena dýňová lákadla v podobě písemného násobení a dělení. Na vše dohlíželi kostlivci, hadi a jiná havěť, na svoji příležitosti tiše čekaly náhrobní kameny, všude se linula podmanivá, trochu strašidelná hudba.

V rámci hodiny informatiky si děti již minulý týden připravily krásné pozvánky na Halloweenskou stezku. Všem se moc povedly, byly lákavě vyzdobené, doplněné patřičným textem.

Všechna strašidla si matematiku užila trochu netradičně a netrpělivě se již dopoledne těšila na večer, kde asistovala na Halloweenské stezce pro mladší spolužáky u jednotlivých stanovišť.

Žáci 5. B a Drahomíra Tunková