Den stromů a 2. C

Na stejné zemi co my, bydlí tu s námi stromy...

20. říjen patří stromům a druháčci si dnes v českém jazyce o stromech přečetli různé věty a určovali u nich druhy vět. V matematice vypočítali ve slovních úlohách, kolik spadlo ze stromu ořechů a kolik rostlo v lese stromů. Umí úlohu znázornit, zapsat výpočet a zvládnou i krátkou odpověď. Ve výtvarné výchově jsme s žáky pozorovali žilnatinu na listech a vyzkoušeli si výtvarnou techniku frotáž, kresbu i malbu. Ani v tělesné výchově jsme nezaháleli, opřeli jsme si ke stromům žebříky a už se závodilo, kdo bude nahoře první. Co myslíte, kdo vyhrál? Přece ti, kteří se nebáli vyšplhat do výšky.

Ovšem největší překvapení bylo, nejen pro nás, v učebně přírodopisu. Žáci zde měli za úkol splnit nejrůznější úkoly, které si sami museli přečíst, a správnou odpověď zapsat. Práce s tablety byla pro žáky nová a velmi zábavná. Jakmile poznali například jehličnatý strom, kterému roste šiška směrem vzhůru, rozdělili obrázky stromů na jehličnaté a listnaté, poznali jméno ptáka, kterému se říká doktor stromů, nebo dokonce vyřešili chemický pokus se svítící větvičkou, odemkli si správnou odpovědí cestu k dalším úkolům.

Děkujeme za krásný Den stromů!

Veronika Vrbová