Den stromů v 5. A

Tento den se začal prvně slavit v americké Nebrasce už v polovině 19. století. V České republice se slaví 20. října od roku 1906. Připomněli jsme si, proč a čím jsou pro nás stromy důležité. V jazyce českém si žáci na toto téma vyzkoušeli běhací diktát. Dozvěděli se například, odkdy se tento svátek slaví. Kolik zemí slaví tento den? Proč jsou stromy důležité? V přírodovědě jsme si vyrobili lapbook, žáci pracovali ve dvojicích a vyplňovali informace získané o stromech. Kde strom roste, jak vypadá, jaké má plody, listy, zjišťovali výšku a stáří stromu, jaké je jejich využití. K práci mohli využívat internet. V hodině čtení jsme si tyhle informace vzájemně předčítali.

Zazněla i píseň STROM... A on tam stál a koukal do polí a byl jak král, sám v celém okolí, korunu měl, i když ne ze zlata, a jeho pokladem byla tráva střapatá...

Iva Ježková