Pátek plný tajemství

V ranních hodinách se žáci 7. A vydali do Brna, kde je nejdříve čekalo tajemství genetických modifikací. Dozvěděli se, jak z DNA vzniká protein? Jaký je rozdíl mezi šlechtěním a genetickými modifikacemi? Žáci na základě modelových problémů měli možnost pochopit rozdíly a podobnosti mezi šlechtěním a genetickými modifikacemi a prověřit své schopnosti rozlišovat fake news a pravdivé informace o GMO. Dostali také příležitost o tomto kontroverzním tématu diskutovat.

Poté se přesunuli na Zelný trh, kde se nejdříve občerstvili, aby vzápětí bez problémů zvládli tajuplný labyrint chodeb, tajemné podzemní bludiště nejstarších sklepních prostor v Brně. Labyrint chodeb a sklepů, který se nachází až 8 metrů pod dlažbou jednoho z nejkrásnějších brněnských náměstí, žáky zavedl do období středověku, kdy se místo ledniček používaly sklepy. Alchymistická dílna snad zaujmula každého, ale jen opravdový odvážlivec si vyzkoušel středověký pranýř. Mučírna pro hříšníky a klec pro blázny nezůstala prázdná. Nakonec jsme se ale všichni ve zdraví sešli ve středověké krčmě.

Simona Škaroupková, žáci 7.A