Anglické soutěžní dopoledne

Jinou roli si včera vyzkoušeli žáci 9. A. Neseděli ve školních lavicích, ale venku na trávě nebo na zahradních židlích a stali se tak trochu učiteli. Pro čtvrté a páté třídy připravili v rámci hodin anglického jazyka soutěžní projektový den s různými aktivitami a hrami, který se toto pondělí uskutečnil na školním hřišti. Na sedmi stanovištích děti procvičily různými formami slovní zásobu, gramatiku, vyzkoušeli si správnost čtení, i zda umí uhádnout slovíčko, když jim je popisuje deváťák. Za splněné úkoly dostávali body. Z každé třídy tak vzešel vítězný tým. Výkony těchto týmů (ale nejen jich) nás mnohdy velmi mile překvapily, chválili i je i samotní deváťáci na stanovištích. A tak je jasné už teď, že se jednou ve světě neztratí. Což je před letními dovolenými v zahraničí vlastně velmi dobrá zpráva! J Čtvrťákům a páťákům přejeme, ať jejich znalostní úroveň i nadále roste a žákům 9. A děkujeme za zorganizování příjemného dopoledne!

V. Kelčová