Výletníci ze 3. A a 3. D

Náš výlet začal velmi brzy ráno. Autobus čekal už v 6:20 a odvezl nás na překrásné poutní místo Velehrad, kde jsme navštívili nádhernou baziliku Nanebevzetí Panny Marie a svatého Cyrila a Metoděje. Potom jsme se přesunuli do nedalekého terária. Zde bylo možno vidět mnoho zajímavých plazů a bezobratlých živočichů, z nichž někteří byli dokonce prudce jedovatí. Nádherně jsme si propojili znalosti získané v letošním roce z prvouky. Pohlazení hroznýše a sklípkana byl opravdový zážitek. Dále naše kroky směřovaly k archeoskanzenu, kde čekal zajímavý program. V opevněném sídlišti z doby Velké Moravy jsme se setkali s kovářem, ten předváděl techniku rozdělání ohně bez sirek. Potom následovala pekárna, která pekla chleba pro celou osadu. Dozvěděli jsme se, jak se dřív v žernovu vyráběla mouka, z ní placky, jež se dříve také hojně konzumovaly. V kostelíku Svátého Jana byla nachystána expozice zbraní a tehdejší vojenské obrany. V tamní škole čekal přísný učitel, a to byl zážitek. Lukostřelbou a občerstvením v místním bufetu výlet končil.

Děkujeme moc za vzorné chování dětí, které byly opravdu slušné a nezlobily.

Děti ze 3. A a 3. D, paní učitelky a paní asistentky