Rakouské Alpy – den první

Tak takhle brzy jsem do školy ještě nevstávala! Ty jo, já se těším! Jak dlouho pojedeme?

Tyto věty zaznívaly dnes kolem půl šesté před školou. Časná ranní hodina, kufry, svačiny od maminek – to vše znamená jediné – začíná dlouho plánovaný poznávací zájezd do rakouských Alp. Po dvou hodinách návštěva u McDonald’s, po třech hodinách vidíme jezera, hory, po čtyřech hodinách se začíná mezi stromy rýsovat náš první cíl, kterým je středověký hrad Hohenwerfen. Expozice sokolnictví, výstava věnovaná čarodějnicím a romantické výhledy na stále zasněžené hory. Prostě nádhera. Krátký přejezd a další přírodní kouzla – Liechtensteinklamm – jedna z nejhlubších a nejdelších propastí v Alpách, kouzla, která umí jen voda, vodopády. A nakonec ještě rozhled z lanovky, jež nás vyvezla do výšky 1575 metrů nad mořem. Geisterberg plný duchů nás opravdu očaroval. Vděčí za to všudypřítomným strmým alpským srázům. Úplně zmoženi jsme se ubytovali v penzionu Glocknerhof, povečeřeli a zbývá jen rychle nabrat síly na další horské zážitky. Na dálku zdravíme Tomáše, ochuzeného o slepé střevo, které mu znemožnilo jet s námi.

Účastníci zájezdu