9. B a 9. C v Praze

Ve středu 7. června se vydali žáci 9. B a 9. C do Prahy. Ranní vstávání všichni zvládli bez problému, tříhodinová cesta utekla velmi rychle. Pan řidič nám zastavil u Strahovského kláštera, odkud jsme zamířili k Hradu. Prošli jsme si nádvoří, pořídili pár prvních fotech, z vyhlídky jsme si prohlídli nejen panorama Prahy, ale také místa, která na nás čekala. Cesta Nerudou ulicí ke Karlovu mostu byla příjemnou procházkou. Na Staroměstské náměstí jsme přišli doslova pár minut před polednem, a tak si každý v davu lidí našel své místo, aby měl pěknou vyhlídku na orloj. Václavské náměstí slibovalo nejen oběd KFC nebo McDonaldu, ale také pár minut rozchodu, které jsme využili do poslední minuty.

Plánovaná prohlídka Národního divadla byla jistě zážitkem, na který nikdy nezapomeneme. Žáci se dozvěděli mnoho zajímavého o historie, o samotné stavbě, o významných osobnostech, jež jsou spojeny s divadlem. Na terase divadla jsme si opět prohlédli Prahu z ptačí perspektivy, pořídili poslední fotky na památku. Cestu zpět si žáci zpříjemnili nejednou písní.

Simona Škaroupková, Lenka Serteletová