2023 Den dětí v 1. C

Dnešní sváteční den byl pro děti plný překvapení. Jaký máme dnes den? Kolikátého je dnes napsáno v kalendáři? Jaký máme měsíc? Jaké roční období začíná v červnu? Tak takové otázky čekaly na prvňáčky v dnešní křížovce, která je její tajenkou dovedla ke Dni dětí. Děti velmi rády sportují, hrají různé hry, tak proč jim dnes nesplnit nějaké přání. Uspořádali jsme si dnes spolu s našimi kamarády z 1. A v tělocvičně sportovní hry. Chlapci hráli v týmech turnaj ve florbale a děvčata si zasportovala na opičí dráze. Všichni zasloužili za své sportovní výkony sladkou odměnu. Prvňáčci si mezi sebou po cestě z tělocvičny povídali: "My máme teď češtinu. Co máte vy?" Hodina čtení, která nás ovšem čekala, byla úplně jiná, než obvykle. Konala se ve školní cvičné kuchyni, kde jsme si přečetli o vodním melounu spoustu zajímavých informací. Dostali jsme na meloun takovou chuť, až nám nezbylo nic jiného, než ho opravdu ochutnat. Zasloužili jsme si to, vždyť je přece Den dětí! Byla to taková třešnička na dortu za dnešním krásným dnem. 

 

Děkujeme Vám.

 

 

Veronika Vrbová, Karolína Pirožková