Cukrárna ve školní kuchyňce

Naši druháci se v hodině českého jazyka učí popis pracovního postupu. Protože se blíží Den dětí, paní učitelka, která jinak dětem káže skoro každý den o zdravé výživě, tentokrát udělala výjimku a děti si připravily na oslavu svého dne ovocný pohár se zmrzlinou a se šlehačkou. Nejdříve si ale musely sepsat suroviny, napsat několik vět o tom, jak se takový pohár připravuje a nakreslit si, jak by měl takový pohár vypadat. Teprve potom se mohly vydat do školní kuchyňky a pracovní postup si vyzkoušet v praxi.

Na poháru z čokolády, zmrzliny, banánů a šlehačky si všichni moc pochutnali. Z přiložených fotografií vidíte, že za jejich vlastnoručně vytvořené dobrůtky by se nemusela stydět žádná cukrárna!

Žáci 2. A + p. asistentka Křížová + paní učitelka Kadlčíková