Šikovné barevné ruce

Se slunečným počasím se náš výtvarný kroužek přesunul na školní dvůr, kde jsme si vyzkoušely techniku batikování, konkrétně vázanou batiku. Šlo nám to náramně, barevné byly nejen naše připravené látky, trička, ponožky nebo třeba klobouček, ale i ruce, tváře a trávník pod námi. Na výsledek naší snahy jsme si ale musely počkat až do druhého dne. Pro některé to byla zkouška trpělivosti. Hned ráno jsme žasly, jakou pestrobarevnou škálu vzorů se nám povedlo vytvořit. A protože by byla škoda takové krásné látky nevyužít, spojily jsme síly s kroužkem Šikovné ruce a paní učitelkou Konvalinovou. Pod jejím vedením vzniklo hned několik ručně ušitých barevných tašek. Možná je zahlédnete dělat parádu na chodbách školy.

 

S poděkováním p. učitelce Konvalinové

žákyně výtvarného kroužku a Andrea Čepová