Vaření pro radnici

Ve středu 17. května zavítala na naši školu návštěva ze znojemské radnice. Školní kuchyňka se pro tento den převtělila v restauraci, žáci 7. A zase v kuchaře a číšníky.

Na tento den se chystali už nějaký čas dopředu. V hodině informatiky si vypracovali slavnostní menu a vymysleli název restaurace. Jelikož se téměř všechny jídelníčky povedly a bylo těžké vybrat ten nejlepší, paní učitelka nakonec vytiskla všechny. A tak paní starostka, radní i pan ředitel měli každý svůj originál, který si odnesli na památku.

A co dobrého naši sedmáci hostům servírovali?

Předkrm: Párečky v lístkovém těstě

Hlavní chod: Zapečené kuřecí maso se sýrovým přelivem, americké brambory, zeleninová obloha

Dezert: Tiramisu s borůvkami

Naši hosté si se sedmáky mile popovídali, zavzpomínali na vlastní školní léta, a protože jim u nás zřejmě chutnalo, slíbili, že se za námi zase někdy přijdou podívat.

Děkuji našim žákům (či vlastně již velmi zdatným kuchařům a číšníkům) za přípravu slavnostního oběda a vzornou obsluhu, velké poděkování patří také paní asistentce Karolíně Pirožkové za dobré nápady a pomoc při přípravě této akce.

Veronika Kadlčíková