Učíme se vzájemně – střídání za katedrou

Že učit druhé není snadné, jsme si vyzkoušeli v hodinách angličtiny. S dětmi jsme si vyměnili místa. Studijní skupina byla rozdělena do dvojic, které připravily aktivity na cca 20 minut na předem zadané téma. Jednalo se však vždy o využití modálních sloves. Aktivity na téma – problémy v dopravě, chování ve veřejných institucích, značky a zákazy, návštěva u lékaře aj. děti zpracovaly bravurně. Vyzkoušeli jsme kahoot, křížovky, pracovní listy i konverzační témata s předem připravenou slovní zásobou.

Vzájemně jsme si tak s dětmi byli inspirací. Děti mohly zjistit, že není úplně snadné vymyslet aktivitu do hodiny, já získala další nápady k činnostem, které děti baví. A ještě jsme si užili spoustu legrace.

Děti z 8. B - 1. jazyková skupina a Mgr. Yvetta Krejčová