2023 Projektový den 5. A

5.5. proběhl projektový den ve třídě 5. A se zaměřením na Den Země. Trasa Znojmo Konice přes Kraví horu byla i malou zkouškou fyzické kondice.

Museli jsme absolvovat 12 km v různém terénu a dostavit se na oběd zpět do školy. Zároveň plnit na stanovištích úkoly.

Dvojice dětí plnily úkoly průběžně, ty dostaly ve formě pracovních listů na startu u školy od paní učitelky.

Žáci si museli všímat škodlivých zásahů člověka do přírody, výskytu nežádoucího odpadu , poznávání rostlin, bylin, stromů a zvířat,

odhadnout vzdálenost a čas trasy, pojmenovat některé historické památky Znojma.

Počasí krásně vyšlo, u Konic jsme se pokochali vyhlídkou ve Špalkově vinici na okolí Znojma. Viděli jsme hmyzí a ještěrčí hotel.

Cestou si žáci vyfotili kozla Mikeše, kozy Andělu a Lízu a kohouty s neobvyklým vzhledem. V Konicích za odměnu čekalo občerstvení.

Akce se vydařila a už zbývá jen vyhodnotit úkoly.

Kateřina Navrátilová