Projektový den ve 3. A a 3. D - výlet do historie

Výlet je skvělou příležitostí, jak se přirozeně naučit něco nového bez učebnic a školních lavic. Baví nás historie, proto jsme se vydali do nedaleké obce Slupi prozkoumat tamější vodní mlýn a bunkr. Návštěva mlýna nám ukázala, jak žili předkové, které předměty používali a jaké vynálezy jim usnadnily život. Seznámili jsme se s originálním zařízením procesu mletí obilí a s mlýnským náhonem.

V objektu bunkru československého předválečného opevnění bylo nachystáno malé muzeum věnované obraně státu před druhou světovou válkou, také ukázka polního postavení těžkého kulometu proti letadlům, výstava modelů opevnění a zbraní pohraniční stráže.

Chvíle soustředění ve mlýně a bunkru vystřídal volný pobyt na nedaleké prosluněné louce, která posloužila k pohybovému vyžití. Z celého dopoledne provázeného nádherným počasím jsme byli nadšeni.

Děti, paní učitelky a paní asistentky