Fyzika ve filmu

Jestli si myslíte, že se s fyzikou setkáte jen ve školních lavicích, opravdu se pletete. S fyzikou se totiž setkáváme téměř na každém kroku. Pro někoho nudný a nezáživný předmět, který bylo nutné přetrpět, v běžném životě ožívá a stává se naším každodenním průvodcem. Cestou ze školy nebo z práce nás míjí jedoucí auta. Tudíž rychlost, setrvačnost, odstředivá síla. Fyzika. Oběd v restauraci nebo jídelně a tepelná výměna. Opět fyzika. Večer s oblíbeným filmem. A opět fyzika. Žáci devátých tříd se zaměřili právě na fyziku ve filmu. Zpočátku nesplnitelný úkol postupně začal získávat jasné obrysy, když jsme zjistili, že fyzika je opravdu všude. Dobře viditelná je v pohádce S čerty nejsou žerty, kde jsme objevili magnetizaci, hmotnost a sílu. V Pelíšcích najdeme lití olova, ve filmu Snowborďáci krásné využití páky a mohli bychom pokračovat dále. Naše práce si mohou spolužáci prohlédnout na chodbě, kde jinde než vedle učebny fyziky.

Za fyziky znalé deváťáčky Hladíková, Bednářová, Procházková a Zoblivá