1. B za mlokem skvrnitým

27. dubna v rámci projektového dne jsme se zaměřili na mloka skvrnitého, ale nejenom na něj. Děti si ho ráno ve třídě namalovaly, dozvěděly se vše o jeho životě a pak vyrazily ke Gránickému potoku mloka hledat. Rozdělily se do čtyř skupin: MRAVENCI, SEDMIKRÁSKY, PEJSCI a MOTÝLCI. Cestou plnily sportovní a vědomostní úkoly z přírodovědy.

Živého mloka jsme sice neobjevili, ale pěkně jsme se prošli, procvičili ve znalostech, viděli jsme divoké kačeny, kosy, jarní kvetoucí rostliny a moc se nám líbil mlok vyřezaný ze dřeva. Vyfotili jsme se s ním a po návratu do školy jsme z našich obrázků vybrali ty nejzdařilejší. Jejich autory byli: Jonášek, Sofinka a Letinka. A v našich soutěžích nejvyšší počet bodů získalo družstvo Motýlků. Gratulujeme.

Že se nám obrázky i celý dnešní den povedl, je vidět i na našich fotografiích.

D. Savková