Zachraňte Harryho Pottera!

V páteční hodině matematiky se žáci 2. A snažili vypátrat místo v temném hradě, kde uvízl Harry Potter. Podařit se jim to mohlo až po vyluštění devíti čarodějných úkolů plných záludných lektvarů, kouzelnických kolejí, čarodějných hůlek a labyrintů kouzel. Každý z žáků dostal lísteček, na který sbíral indicie, které ho postupně dovedly k cíli - názvu tajemného místa. Teprve potom mohli Ronovi a Hermioně poradit, kam se mají vydat pro záchranu svého kamaráda..

Naši malí kouzelníci si ani neuvědomili, že celou hodinu poctivě procvičovali násobilku, řešili slovní úlohy a počítali, až se z nich kouřilo.

Za odměnu si mohli vybrat jeden ze tří lektvarů, které mohou jedenkrát využít v hodinách v průběhu výuky. Někteří nám asi na chvilku zmizí, jiní budou mít druhý pokus a další možná na pět minut oněmí.

Kouzelníci z 2. A a paní učitelka