2023 Souboj čtenářů

Žáci 6. A se přihlásili do soutěže Soutěž čtenářů, měli nejen společně přečíst 5 různých knih, ale také zapamatovat si každý detail knihy, vžít se postav příběhů.

V pondělí 3. dubna proběhlo online kolo soutěže, která prověřila znalosti obsahu soutěžních knih, porozumění textu, práci s textem a čtenářskou gramotnost. Žáci museli společně v rámci svého třídního kolektivu odpovídat celkem na 25 nesnadných otázek. Porota se ptala na postavy příběhů, důsledky jejich chování i příčiny jejich potíží. Zjišťovala faktické znalosti, které se daly získat četbou, i významy známých slovních spojení. Nejtěžší otázky byly takové, jejichž odpovědi nebyly v knize přímo napsány, ale bylo možné je tzv. přečíst mezi řádky.

Žáci 6. A si vedli skvěle, mezi téměř stovkou soutěžících obsadili 23. místo.

Gratuluji a děkuji za reprezentaci školy!

Simona Škaroupková