Noc s Andersenem ve 3. B

Noc s Andersenem je akce k podpoře dětského čtenářství, kterou pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR k Mezinárodnímu dni dětské knihy slavenému v den narození Hanse Christiana Andersena. Letos s Daisy Mrázkovou, Helenou Zmatlíkovou, Ferdou Mravencem či Disney světem.

Odpoledne jsme se sešli ve škole a vyrazili do knihovny na Gagarinovu ulici, kde nás přivítala milá knihovnice Anna Plíšková s programem zaměřeným na příběhy Ferdy Mravence. Ve skupinách jsme museli vyluštit křížovky, prokázat čtení s porozuměním a poradit si s jazykovými úkoly.

Program pokračoval ve škole. V tělocvičně jsme bojovali o dvě různá království v míčové bitvě, v hudebně jsme rozjeli velkou disko šou a večerní program jsme završili noční stezkou odvahy.

A pak už jsme se zachumlali do svých pelíšků, popřáli si dobrou noc a šli pěkně do hajan.

Bylo to SUPER!

3. B a Martina Mahdalová