J. A. Komenský a 3. B

Dne 28. března jsme si všichni připomněli významný den výročí narození učitele národů Jana Amose Komenského a současně i svátek všech učitelů.

Jan Amos Komenský byl osobnost světového významu a prožil dobrodružný a zároveň těžký život. Je velmi inspirativní, jak se stavěl k těžkostem, které ho v životě potkávaly. Pozorně sledoval svět kolem sebe, jeho bolesti a potřeby a snažil se z něj udělat lepší místo pro všechny lidi.

Zjistili jsme si všechny informace o životě a díle tohoto pedagoga, které jsme ve skupinách zpracovali a vytvořili z nich plakát. Pak jsme své práce před třídou prezentovali. Nejvíce nás bavilo vymýšlení kvízů pro ostatní spolužáky a hledání vlastností nejlepšího učitele v současnosti.

Dnes jsme pokračovali výtvarným ztvárněním J. A. Komenského.

Žáci 3. B a paní učitelka