Baroko v 5. A

V hodinách vlastivědy, ale také v hudební výchově jsme se věnovali období a životu v baroku.

A protože ve Znojmě se také nacházejí stavby z tohoto období, dostaly děti za úkol vypracovat projekt o barokních stavbách.

Žáci z okolních obcí nás mohli informovat o místních stavbách. Nejvíce využili internetu, ale Klárka například požádala o informace přímo kostelníka z Vracovic.

Samir zase mluvil se starostou Žerůtek. Rekordmankou naší třídy se stala Iveta Podolská. Ta o víkendu spolu s rodiči navštívila 15 obcí.

Uchvátily ji barokní stavby v okolí Třebíče, Moravských Budějovic a Jaroměřic nad Rokytnou.

Překvapením pro nás byl kamarád z 5. B třídy Dan Dyntera, který měl pěknou prezentaci o životěna vesnici a ve městě v období baroka. Tu nám předvedl v hodině vlastivědy.

Všechny děti chválím za pěknou práci.

Kateřina Navrátilová