Literární osvěžení 2023

Literární osvěžení v podobě autorského čtení žáků základních a středních škol proběhlo dnes už poosmnácté. Jako každým rokem jsme se zúčastnili v několika kategoriích, a v kategorii kolektivní dílo jsme byli oceněni prvním místem! Společnými silami autoři napříč celým druhým stupněm vytvořili katalog cestovní kanceláře. Asi si říkáte, jak to souvisí s autorským čtením. Ten katalog nebyl jen tak ledajaký, zadané téma totiž znělo: Cestovní kancelář Knihovna. Nabízenými destinacemi proto byla místa, kam vás vezme přečtená kniha. Putovali jsme např. s malým princem, do budoucnosti i minulosti. Někteří tvůrci se postarali o texty, jiní o ilustrace. A komu tedy patří poděkování za reprezentaci školy?

Tomáši Bekečovi, Jasmíně Čaňkové, Denielu Dvořákovi, Petru Krotkému, Kláře Pirožkové, Adéle Plotzerové, Kateřině Swobodové, Evě Minaříkové, Gabriele Šmídové, Martinu Konupkovi, Maximu Burdovi, Tobiáši Habrovi, Anně Takha, Adéle Jelínkové, Adéle Holubové a Kláře Vojancové.

Všem děkujeme za spolupráci a přejeme mnoho dobrodružných cest s knihami.

Jana Sovišová a Andrea Čepová