Pojďte s námi do školy

Blíží se zápis budoucích prvňáčků do základních škol.

Aby si předškoláci mohli vyzkoušet, jaké to asi ve škole bude, a zároveň si i trochu pohráli, mohli navštívit ZÁPIS NANEČISTO, který se na naší škole stal již tradicí.

Účast rodičů s dětmi byla veliká a některé žáčky znaly paní učitelky z kurzů pro předškoláky.

Děti plnily řadu úkolů na stanovištích. Se vším si dokázaly poradit. A když trochu zaváhaly, pomohli jim starší kamarádi ze 4. a 5. tříd v roli průvodců a pomocníků. Děti vyráběly, skládaly, stříhaly, porovnávaly, počítaly, pojmenovávaly, orientovaly se v prostoru, vyhledávaly, kreslily, vybarvovaly, zpívaly, skákaly nebo třeba držely rovnováhu.

Šikovní byli všichni a odnesli si domů medaili, sladkosti a kartu s razítky, což znamenalo, že vše úspěšně zvládli a splnili.

Přejeme malým předškolákům úspěšný opravdový zápis 15. 4. a poté šťastný start do školy!