Titanic

Samík Mitáček ze 2. A je nejen zdatný hasič, ale také se velmi zajímá o modely lodí, především ho zajímá Titanic. Již v první třídě se od něho paní učitelka dozvěděla spoustu zajímavých informací, proto se letos domluvili a Samík povykládal o Titanicu celé třídě.

Byla to zajímavá přednáška doplněná ukázkou modelu této lodi. Dozvěděli jsme se například, kde byla loď vyrobena, datum a způsob ztroskotání lodi, také něco o pasažérech, záchranných člunech, telegrafistovi, a dokonce i o lodní kapele, která hrála i tehdy, když se loď potápěla. Víme, že poblíž Titanicu se nacházela další loď Carpathia, která vyrazila pasažérům ztroskotané lodi na pomoc. Jelikož paní učitelka před časem navštívila výstavu věnovanou tomuto tématu, doplnila několika informacemi ještě Samovo vyprávění.

Samík si odnášel v žákovské knížce velkou jedničku za souvislý jazykový projev, za který by se nemusel stydět ani mnohem starší žák této školy, třída 2. A zase zajímavé poznatky.

Veronika Kadlčíková