1. A a 1. C poprvé v knihovně

Jelikož naši prvňáčci znají 19 písmenek, zvládnou si už přečíst nejen krátké věty, ale také první příběhy, které bývají doplněné barevnými obrázky. Některé děti čtou po slabikách, některé už plynule, jisté je to, že je čtení baví a že každý prvňáček má doma rozečtenou nějakou pěknou knížku. Odměnou tak byla pro naše malé čtenáře návštěva knihovny, kde většina dětí byla poprvé. Paní knihovnice Anna Plísková nám vše ukázala, provedla oddělením pro děti a dospělé a vysvětlila, jak postupovat při půjčování knížek. Víme, že skřítek Knihovníček každou knížku pečlivě hlídá, dbá, aby zůstala stále pěkná pro všechny čtenáře, nebyla ušpiněná ani roztržená, aby si v ní mohlo listovat co nejvíce dětí. Dětem se mezi knížkami líbilo, slíbili jsme si, že jakmile zvládneme celou abecedu, založíme si čtenářské průkazky a pravidelně si pak budeme knihy půjčovat. Ne nadarmo se říká - Kniha, nejlepší přítel člověka. 

 

Sylva Česneková, Veronika Vrbová