Já, prezident

Velký úspěch pro naši školu v rámci celostátní literární soutěže Já, prezident získala Natálie Plánková. Žákyně třídy 9. A obdržela speciální cenu ČT Edu za slohovou práci na téma: První věc, co bych udělala jako prezidentka, by byla…

Její text zazářil v konkurenci více než tisícovky soutěžních příspěvků z celé České republiky. Naši školu pak reprezentovaly i práce dalších dětí ze tříd 5. D a 9. D, dohromady jich bylo více než deset.
Natálie se zamýšlela nad třemi věcmi, jež by chtěla zlepšit potom, co by usedla do křesla hlavy státu. Řešila by například problematiku nedostatečného finančního ohodnocení žen na rodičovské dovolené, pomoc sociálně slabým a nemocným či chybějící odbornou psychologickou podporu mladistvým.

Tým češtinářek