Olympiáda dětí a mládeže 2023

Od 22. 1. 2023 do 26. 1. 2023 se v Královéhradeckém kraji uskutečnil jubilejní dvacátý ročník Olympiády dětí a mládeže. Ten se hostitelské role ujal už podruhé, poprvé se zde největší multisportovní akce České republiky konala již v roce 2006. Na programu desáté zimní edice nechyběly tradiční sporty jako lední hokej, krasobruslení, alpské lyžování či biatlon a zařazena byla také disciplína pro handicapované sportovce.

Slavnostní zahájení proběhlo na zimním stadionu v Hradci Králové, sportovní klání v sále hostily zimní střediska Špindlerův Mlýn a Vrchlabí a města Trutnov a Nová Paka.

Jihomoravský kraj reprezentoval v ledním hokeji také žák naší školy Tadeáš Beroun, který navštěvuje třídu 9. B. Hokejisté Jihomoravského kraje se umístili na pěkném pátém místě a pátý skončil Jihomoravský kraj také celkově.

Petr Konečný