Znojemský slavíček 2023 - školní kolo

V pondělí proběhlo v učebně hudební výchovy školní kolo pěvecké soutěže Znojemský slavíček. Sešlo se zde 37 zpěváků z I. i II. stupně. Úkolem každého z nich bylo zazpívat lidovou písničku bez hudebního doprovodu.

Výkony jednotlivých soutěžících posuzovala porota, kterou tvořily paní učitelky Česneková, Olejníková, Vrbová a Veselá. Rozhodování nebylo jednoduché, pěvecké výkony všech soutěžících byly vyrovnané. A nutno podotknout, že někteří zpěváci zpívali před publikem poprvé a překonávali obrovskou trému.

A kdo bude reprezentovat naši školu v regionálním kole? Jsou to tito zpěváci: Justýna Lazárková, Petr Kráčman, Klára Navrkalová, Thea Nekulová, Jan Čírtek, Nina Tržilová, Barbora Lazárková, Eva Mittnerová, Ina Mittnerová, Lukáš Navrkal, Kateřina Čírtková, Anna Jarošová a Alžběta Němcová.

Přejeme všem zpěvákům úspěšné vystoupení v regionálním kole.

Petra Veselá