Týden s technikou

Na týden s využitím moderní techniky se vždy těšíme. Hodiny češtiny a matematiky, ve kterých využíváme tablety na procvičování učiva jsou vždy zábavnější, mají spád a učení jde mnohem snáz. I tento týden jsme hojně používali početní trenažér, online cvičení s automatickým vyhodnocováním a získat jedničku bylo mnohem snadnější než při běžné vyučovací hodině.

V přírodovědě nám byly tablety skvělým pomocníkem při poznávání světa rostlin, názorně jsme prozkoumali tajemství fotosyntézy a ověřovali si druhy hub s přihlédnutím k jejich poživatelnosti.

V matematice kromě tabletů využíváme i naše kalkulačky nebo mobilní telefony s aplikací kalkulačky a aspoň občas máme legální možnost, jak použít mobily ve škole, což se vždy setkává s vlnou nadšení.

Závěr týdne jsme zakončili s jednoduchým programování našich oblíbených robotů zvaných Ozobot. Mezi nejvíce zábavné triky patří funkce turbo zrychlení, kolotoč s barevnými světelnými efekty a jízda pozpátku.

Týden s technikou jsme si opět užili dosyta a už se těšíme na příště.

Žáci 4. B a Drahomíra Tunková