Zdraví je bohatství

K tomu, abychom se cítili dobře, byli spokojeni, potřebujeme fyzické i duševní zdraví. Je tedy důležité vštěpovat našim dětem zásady zdravého životního stylu již od raného věku. V rámci mezipředmětových vztahů jsme pro ně připravily projektový den zaměřený na pestrost stravy, hlavně zařazení ovoce a zeleniny.

Začali jsme pohádkou o nemocné Růžence. Děti pracovaly ve skupinkách, skládaly model lidského těla, zjišťovaly, jaké druhy ovoce a zeleniny mají blahodárný vliv na tělesné orgány, pleť, kůži… Ochutnávkou si procvičily své smysly. Tvořily reklamy, hrály si na kuchaře, plnily úkoly, soutěžily. Zjistily, že k uzdravení Růžence chyběly v těle vitamíny, které získala z ovoce a zeleniny.

I děti si svá bříška naplnily různými vitamíny. Získané vědomosti ještě uplatnily ve hře Riskuj. Doufáme, že jsme dětem z 3. A ukázaly důležitost péče o zdraví každého z nás.

Ilona Březinová, Monika Vrbicová