Projektový den ve 3. C 18.11.2022

V pátek jsme prožili den trochu jinak, než jsme zvyklí.

Navštívili jsme pobočku městské knihovny na Gagarinově ulici, kde se o nás laskavě postarala paní knihovnice Anna Plísková a umožnila nám nahlédnout do příběhů v knihách uložených mezi policemi. Dostali jsme zajímavé tipy na knížky a k tomu i přihlášky. Přestože vlastní čtenářský průkaz nemá zatím nikdo z nás, několik knížek jsme si přeci jen mohli s sebou odnést. Jsou to knihy, které byly zařazeny mezi vyřazené, ale v naší třídní knihovně jejich příběhy budou pokračovat dál...

Děkujeme.

Cestou dalekou, doprovázeni nepřízní počasí, jsme se vydali po svačině do Domu umění, kde pro nás byl připraven program o Prokopu Divišovi pod vedením paní Elišky Zárubové. Poutavou formou jsme se dozvěděli spoustu nových informací o životě tohoto významného muže působícího na Znojemsku. Na konci jsme zažili elektrický výboj na vlastní oči, vyfotili jsme se se spolužáky a někteří z nás si koupili pár drobností na památku.

Monika Pecová, Yveta Dobšáková