Únik v 9. D

Každý deváťák touto dobou asi nejvíce přemýšlí nad tím, jaká střední škola je pro něj tou správnou, kam by chtěl v budoucnu směřovat a co by chtěl v životě dokázat. V 9. D se dnes tomuto tématu snažili uniknout. A to doslova, protože po celé dopoledne připravovali únikovou hru pro své mladší spolužáky. A ne jen tak ledajakou! Znojemská spisovatelka Irena Závacká ze svého tvůrčího šuplíku vytáhla napínavou knihu pro dětské čtenáře, kterou nám zapůjčila a která nám posloužila jako námět. V muzeu někdo vymění cenné sošky za duplikáty, originály se ztratí a vše se řítí do obrovského maléru. Cílem je v podzemních chodbách najít originály, vrátit je muzeu, to vše samozřejmě nepozorovaně, a při tom se v labyrintu podzemních chodeb neztratit. Jak si s tím deváťáci poradili? Jestli se vše podaří, budete si moci přijít tuto hru zahrát na znojemský hrad.

9. D, Veronika Malečková a Jana Sovišová