Den plný měření

Páteční projektový den žáků 2. A a 2. B byl věnován různým druhům měření. Všichni se ráno plni nadšení a ve sportovním oblečení shromáždili v tělocvičně, kde byli rozděleni do tří skupin. Každá skupinka si postupně vyzkoušela měření na různých stanovištích.

V tělocvičně s panem učitelem Škorpíkem měřili, zapisovali a porovnávali délku svých skoků, měřili počet lehů a sedů za minutu a také počet přeskoků přes švihadlo.

Ve třídě 2. A je čekala paní učitelka Paterová. Žáci počítali přečtená slova za určitý časový úsek, měřili na metry a centimetry, stihli si také vyrobit krásnou záložku ozdobenou geometrickými tvary.

Ve školní kuchyňce si s paní učitelkou Kadlčíkovou odměřováním vody a džusu vyrobili osvěžující nápoj, vážili mouku na kilogramy a taky trošku mlsali – vyrobili si piškotové makronky, které s chutí posvačili. Vypočítali slovní úlohu, aby se dozvěděli, kolik litrů džusu vypily dohromady obě třídy za dnešní den.

Po dnešku si již většina nás nesplete jednotky délky, hmotnosti, času a objemu.

Měřiči ze 2. A a 2. B