Změř a zvaž svoji třídu

Víte, jak je dlouhá vaše třída nebo otevřená tabule? A kolik váží plná aktovka nebo pravítko? Na tyto a další otázky hledali ve čtvrtek 10. 11. odpověď žáci 6. A.

Co k tomu potřebovali? Každý si přinesl nějaké měřidlo, které ve škole běžně nepoužíváme, zednický metr, kuchyňskou váhu, krejčovský metr, ale i váhu pro rybáře. Pomocí nich skupinky měřili vše, co se ve třídě vyskytovalo.

Abychom ale schopnosti a dovednosti rozvíjeli ve více oborech, všechny naměřené údaje byly zaznamenávány do tabulek v textovém editoru a následně převáděny do menších či větších jednotek. Procvičili jsme nejen měření, práci na počítači, desetinná čísla a převody jednotek, ale soustředili jsme se také na vzájemnou spolupráci a komunikaci.

Chuť do práce, motivace a nadšení z výsledku byly znát na každém, za což si všichni zaslouží velké ocenění.

Kateřina Tripalová